Skip Navigation Links    
Erb obce Kopčany
komunálny odpad:
- utorok, tento týždeň
(je 8. týždeň)


separovaný odpad:
- plasty: 26.02.2019
- papier: 27.02.2019
Počasie
publikované dňa: 11.7.2018
Strom roka 2018 – Naša Lipa pri Kostolíku sv. Margity Antiochijskej – HLASUJME KOPČAŇÁCI

Veľký úspech stromu v našom chotári!!!! Lipa pri Kostolíku sv. MARGITY ANTIOCHIJSKEJ sa dostala do finále prestížnej ankety STROM Roka 2018!!!!!! Poďme všetci hlasovať za tento náš unikátny, jedinečný, výnimočný strom, ktorý si určite taký titul zaslúži a tiež našu pozornosť, aj v kontexte s hodnotou kostolíka a celej lokality Kopčansko-Mikulčickej aglomerácie!!!!! Poďme do toho Kopčaňáci!!!!!
 
O hlasy verejnosti sa bude do konca septembra uchádzať 12 finalistov ankety Strom roka 2018. Organizátori 16. ročníka ankety ich predstavili na festivale Pohoda v Trenčíne. "Cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie," priblížila Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis, ktorá anketu zastrešuje.
 
Jej víťaz bude Slovensko reprezentovať v ankete Európsky strom roka. Okrem toho získa dendrologický posudok a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 eur. Príspevok získajú aj stromy, ktoré sa umiestnia na druhom a treťom mieste. Vecné ceny sú pripravené aj pre troch nominujúcich, troch hlasujúcich a tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov.
(zdroj: TASR)